Фестивалі козацької культури

    Багатовікова культура – це душа нації, це дійсний зв'язок поколінь. Козацтво має дуже багату історично-культурну спадщину, на якій необхідно виховувати сучасних та майбутніх козаків. Це сприятиме відродженню почуття національної гідності, поваги до своєї країни, відродженню козацтва.

Фестивалі козацької культури є важливими заходами щодо відродження козацтва, його культури та звичаїв, масового залучення громадян до козацького руху. В програмі фестивалю можливо проводити всілякі конкурси: козацької пісні, танців, хореографічних композицій та ін. Невід’ємною частиною фестивалю є:

Театралізовані свята, показові програми, конкурси тощо:  виконуються з козацьким колоритом, одягом, піснями, кіньми, танцями в козацьких маєтках та історичних місцях (на о. Хортиця, на козацькому хуторі поблизу Диканьки та ін.). Страви національної української кухні у відповідному посуді та інтер’єрі – все це відродження справжнього козацького життя.

Виставки козацької творчості: демонструються вишиванки, музичні інструменти, вироби козаків-гончарів, козаків-ковалів, зроблені в старовинних традиціях сучасними козаками-майстрами предмети козацького побуту, посуд, кінська збруя: вудила, сідла, нагайки, хлисти та ін.

    Фестивалі необхідно проводити в різних країнах та регіонах якомога частіше, бо це є частиною козацького життя, відродження козацької культури – як окремі заходи, або як частину іншого культурного заходу. Наприклад, МСКС у серпні 2010 проводе фестиваль козацької культури в рамках Сорочинського ярмарку на Полтавщині.
 
 
 
 Image
   Image
 
 
 
       
lang lang lang