Дитячі козацьки осередки


Хто не піклується за підростаюче покоління – не має майбутнього. На жаль, виховна робота з підростаючим поколінням у наш час у широкому сенсі проводиться дуже слабо. Наприклад, в країнах СНД замість колишніх піонерських та комсомольських організації утворився вакуум, який заповнює вуличне «виховання» з усіма своїми складовими: палінням, алкоголем, наркотиками, злочинністю тощо.

Але ж ми маємо унікальну систему козацького виховання, спрямовану в тому числі і на дітей – козачат та молодших козаків. Вона заснована на славних історичних традиціях козацтва, вдосконалена часом та сучасною науковою думкою фахівців, козаків-науковців, має вигідні відмінності від занадто політизованих організації недавнього минулого. Існує нагальна потреба в їх поширенні, а саме – у створенні дитячо-юнацьких та молодіжних формувань.

Програма створення клубів, гуртків, секцій («козачат» та «молодших козаків») зі своєю символікою та одностроєм, котрі будуть реалізовувати наступні цілі:

1. Поглиблене вивчення історії та культури козацтва. Здійснюється під керівництвом науковців. Проведення лекцій, вікторин, диспутів про події козацької доби, історична реконструкція козацького одягу, макетів зброї, предметів побуту, звичаїв, вивчення козацьких пісень, участь у козацьких парадах, покладенні квітів до історичних пам’ятників тощо. Створені підрозділи працюють в тісній взаємодії з навчальними закладами.

2. Козацький дитячий туризм. Програми передбачають одно-, дво- та багатоденні походи з навчанням читати карти місцевості, складати маршрути, володіти компасом, орієнтуватися по зірках, орієнтуватися в лісі, встановлювати намети, розводити димні (сигнальні) та бездимні вогнища, навчитися основам рибальства, освоїти вміння приготування простої козацької їжі (куліш, юшка), навчання плавати, їздити на коні та ін. Подорожі  історичними козацькими містами та місцями подій козацької доби. Організація спортивно-оздоровчих козацьких таборів за спеціальними програмами: оздоровлення, бойового мистецтва (самозахисту), виживання в екстремальних умовах, освоєння навиків з надання першої медичної допомоги, навчання плаванню, в тому числі з аквалангом та ін.

3. Козацькі ігри, фізична підготовка, змагання та свята. Вивчення старовинних фізичних вправ, володіння макетами історичної козацької зброї (спис, шабля, ногайка, кнут та ін.) вивчення прийомів єдиноборства та самозахисту, проведення відповідних змагань та показових виступів (на основі бойового мистецтва «Дракон» – історичної системи, сучасні методики якої запатентовані в Україні і є її інтелектуальною власністю і надбанням). Проведення козацьких свят з піснями, танцями, спортивними шоу-програмами, у складі яких перетягування канату, арм-рестлінг та ін. Урочиста посвята в молодші козаки.

4. Виховання патріотизму, поваги до своєї держави і її громадян. Програма виховання дітей-патріотів своєї держави в дусі поваги до стариків, за кожним з яких закріплюються молодші козаки для надання їм постійної допомоги (сходити до крамниці, за ліками, допомогти з прибиранням та ін.). Представники Рад козацьких старійшин контролюватимуть цей процес та рекомендуватимуть достойних молодих козаків на підвищення козацьких звань. Передбачено вивчення славної історії козацтва та своєї держави, покладання квітів до історичних пам’ятників на місцях подій козацької доби та ін.

5. Міжнародні зв’язки. Налагодження зв’язків з молодіжними та дитячими козацькими організаціями різних країн світу (в період гонінь українські козаки емігрували до 129 країн світу, в багатьох із них діють козацькі (а при них молодіжні та дитячі козацькі) організації, що зберігають традиції козацтва. Налагодження обміну дитячими козацькими групами, проведення спільних заходів в Україні і за кордоном.   
 
6. Козацька освіта. Видання підручників з козакознавства та ін., розробка програм зі створення козацьких класів у загальноосвітніх школах (спочатку на факультативній – громадській, а в перспективі – на державній основі), козацьких ліцеїв, коледжів, інститутів, підготовка молоді до державної козацької служби.

Наші козачата з великою радістю беруть участь у всіх козацьких заходах, треба їх тільки організувати і залучати.
 
 
 
 Image
   Image
   
  Image
 
 
       
lang lang lang