Козаки з турботою про підростаюче покоління.
There are no translations available


     6 червня 2011 р. відбулась подорож до історичної пам'ятки, що на Кіровоградщині  - "козацької кринички". Отаман МСКС Одеської області під осавул Величко Л.І розповів дітям  Дружелюбівського дитсадка "Чебурашка"  про мужніх воїнів - козаків, які своєю хоробрісттю та відвагою захичали неньку Україну та її народ від ворогів.

 

 

    Козацька криниця, розташованої неподалік сучасної Добровеличківки. Почалося все із славнозвісного народного героя часів козаччини Івана Сірка. Повертався він із Торговиці над Синюхою. І несподівано неподалік річки Сухий Ташлик, верстах у трьох від сучасного села Трояни, зіткнувся з чималим татарським загоном. Оскільки кошовий отаман не упускав жодної нагоди погромадити бусурманські ребра, то він, не вагаючись, повів атаку на лави чужинців. Кілька годин тривала кривава січа, десятками татарських і козацьких трупів вкривався ковиловий степ. Не витримали натиску січовиків татари, не багатьом з них вдалося дістатися Синюхи і переправитися у свої володіння. Козаки у тому бою визволили чимало полонених, захоплених нападниками у місцевих селах, повернули людям награбоване майно.

 

     Те місце, де відбулася сутичка козаків з кримчаками, називається Балка Татарська. А річка -  Добра.  Хутір козака Величка, розташований неподалік, нарекли Добровеличківкою. А диво-джерело із смачною цілющою водою назвали Козацькою криницею.

 

     Не могли навіть подумати мешканці Добровеличківки, що їхнє село - не такий собі звичайний населений пункт. У 1989 році доктор географічних наук Олексій Шевченко довів, що місцевість Козацька криниця є нічим іншим, як географічним центром України.

 
 
 
 
lang lang lang